„Inteligentní lampa“

Pokaždé, když vystoupím z vlaku, tak mě čeká menší rozhodování, zda-li si cestu zkrátit přes koleje nebo použít místní lávku přes kolejiště, abych se dostal bezpečně na druhou stranu.

No a občas si řeknu, že mi pohyb do schodů a ze schodů lávky přes nádraží vůbec neuškodí, ba naopak, že mi jen prospěje.

Jenže vždy zapomenu na „úžasnou lampu“ osvětlení lávky s inteligentním nášlapným ovládacím systémem.
Ten totiž funguje tak, že člověk vystoupá schody nahoru, projde se přes lávku a v momentě, kdy šlápne na první schod směřujíc dolů, dojde k sepnutí inteligentního obvodu, který řídí činnost lampy, načež lampa zhasne. Tak člověka čeká poměrně náročný sestup ze schodů aniž by pořádně viděl kam šlape.
A v momentě, kdy opustím poslední schod lávky, dojde opět k ovlivnění obvodu spínání lampy, která se najednou rozsvítí a tváří se, jako by se vůbec nic nestalo…

Při příštím vystoupení z vlaku a rozhodování, kterou se vydat cestou, na tuto lapálii s lampou, pro mě z doposud neznámých důvodů, zapomenu. Dojde mi to v momentě, kdy na lávce stoupnu na první schod směřující dolů a lampa si vesele zhasne. 🙂

Lukas.K

Rád cestuji a poznávám nová místa. Baví mě fotografování, cyklistika a geocaching. A miluju kvalitní čerstvou kávičku. :-))

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *